ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (15 ΜΑΪΟΥ – 26 ΙΟΥNΙΟΥ 2024)

Print Friendly, PDF & Email

Τετάρτη 15 Μαΐου

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ

Παρακολούθηση και ελεύθερη συμμετοχή μαθήματος PILATES

Χώρος: Κέντρο Τέχνης & Πολιτισμού (Βασ. Σοφίας 85)

Ώρες λειτουργίας: 11:00-12:00

Διδάσκει: Σοφία Τσιούκα

 

Δευτέρα 20 – Παρασκευή 24 Μαΐου

Α΄ ΕΚΘΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

Εγκαίνια: Δευτέρα 20 Μαΐου & ώρα 19:30

Χώρος: «ΑΡΤΕΜΙΣ» Πολυχώρος Πολιτισμού (Βας. Όλγας 14 & Σουρή)

Ώρες λειτουργίας: 10:00-13:00 & 17:00-20:00

Διδάσκει: Μπέττυ Καρούση

 

Τρίτη 21 – Παρασκευή 24 Μαΐου

ΕΚΘΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΨΗΦΙΔΩΤΟΥ – ΒΙΤΡΟ

Εγκαίνια: Τρίτη 21 Μαΐου & ώρα 19:30

Χώρος: Ολυμπιακή Δημοτική Πινακοθήκη «ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ» (Έναντι Βασ. Σοφίας 85)

Ώρες λειτουργίας: 10:00-13:00 & 17:00-20:00

Διδάσκει: Ειρήνη Ακζώτη

 

Πέμπτη 23 Μαΐου

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ

Παρακολούθηση και ελεύθερη συμμετοχή μαθήματος YOGA

Χώρος: Κέντρο Τέχνης & Πολιτισμού (Βασ. Σοφίας 85)

Ώρες: 19:00-20:00

Διδάσκει: Βάσια Καραβοκύρη

 

Σάββατο 25 Μαΐου

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΣΚΑΚΙ

Παρακολούθηση και ελεύθερη συμμετοχή μαθήματος ΣΚΑΚΙ

Χώρος: Πανελλήνια Ένωση Κεραμιστών & Αγγειοπλαστών (Λ. Κηφισίας 207)

Ώρες: 17:00-21:00

Διδάσκει: Αλέξανδρος Γρηγοριάδης

 

Δευτέρα 27 – Παρασκευή 31 Μαΐου

ΕΚΘΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ & ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ «ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ»

Εγκαίνια: Τρίτη 28 Μαΐου & ώρα 20:00

Χώρος: «ΑΡΤΕΜΙΣ» Πολυχώρος Πολιτισμού (Βας. Όλγας 14 & Σουρή)

Ώρες λειτουργίας: 10:00-13:00 & 17:00-20:00

Διδάσκει: Διονύσης Κούτσης

Συμμετέχει: Η Φωτογραφική Λέσχη Αμαρουσίου

 

Σάββατο 1 Ιουνίου

ΔΡΩΜΕΝΑ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΘΕΑΤΡΙΚΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

Χώρος: OTEACADEMY (Πέλικα & Σπάρτης 1)

Ώρες παρουσίασης τμημάτων παιδιών ηλικίας 4-11 ετών: 18:30-19:30

«Η Αλίκη στη χώρα των θαυμάτων»

Διασκευή – Κείμενο: Αφροδίτη Κορέτση

Ώρες παρουσίασης τμημάτων παιδιών ηλικίας 12 ετών & άνω: 19:30-20:30

«Η αλφαβήτα της εφηβείας της Μάγιας Δεληβοριά»

Διασκευή – Σκηνοθεσία: Αφροδίτη Κορέτση

 

Δευτέρα 3 – Παρασκευή 7 Ιουνίου

Β΄ ΕΚΘΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

Εγκαίνια: Δευτέρα 3 Ιουνίου & ώρα 19:30

Χώρος: «ΑΡΤΕΜΙΣ» Πολυχώρος Πολιτισμού (Βας. Όλγας 14 & Σουρή)

Ώρες λειτουργίας: 10:00-13:00 & 17:00-20:00

Διδάσκει: Ελεάννα Μαρτίνου

 

Δευτέρα 3 – Παρασκευή 7 Ιουνίου

ΕΚΘΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΠΑΙΔΙΚΗΣ-ΕΦΗΒΙΚΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ & ΚΟΠΤΙΚΗΣ ΡΑΠΤΙΚΗΣ

Εγκαίνια: Τρίτη 4 Ιουνίου & ώρα 19:30

Χώρος: Ολυμπιακή Δημοτική Πινακοθήκη «ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ» (Έναντι Βασ. Σοφίας 85)

Ώρες λειτουργίας: 10:00-13:00 & 17:00-20:00

Διδάσκει: Ιωάννα Παπαδημητρίου

 

Δευτέρα 10 – Παρασκευή 14 Ιουνίου

ΕΚΘΕΣΗ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΤΕΧΝΩΝ, ΚΟΣΜΗΜΑΤΟΣ & ΕΠΙΠΛΟΥ

Εγκαίνια: Δευτέρα 10 Ιουνίου & ώρα 19:30

Χώρος: «ΑΡΤΕΜΙΣ» Πολυχώρος Πολιτισμού (Βας. Όλγας 14 & Σουρή)

Ώρες λειτουργίας: 10:00-13:00 & 17:00-20:00

Διδάσκει: Σοφία Χατζηγρηγοράκη

 

Σάββατο 15 Ιουνίου

ΧΟΡΕΥΤΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΧΟΡΩΝ, LATIN, SALSA, TANGO, LINE DANCES, ORIENTAL, ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΩΝ & ΚΡΗΤΙΚΩΝ ΧΟΡΩΝ

Χώρος: Δημοτικό Γυμναστήριο Σπύρος Λούης (Βασ. Όλγας 12)

Ώρα έναρξης: 20:00

Διδάσκουν: Έφη Κεραμάρη, Πέτρος Μανώληκας, Μαρία Αλωνεύτη-Θεοδωράτου,

Καλυψώ Μάνη, Γιώργος Φραγκάκης

 

Κυριακή 16 Ιουνίου

ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΩΔΕΙΟΥ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Χώρος: Πλατεία Ηρώων Αμαρουσίου

Ώρα έναρξης: 20:00

Συμμετέχουν: Η ορχήστρα και τα τμήματα του Δημοτικού Ωδείου Αμαρουσίου σε ένα μουσικό ταξίδι από το χθες στο σήμερα

Καλλιτεχνική επιμέλεια: Φωτεινή Κοσκόρου

 

Πέμπτη 20 Ιουνίου

ΧΟΡΕΥΤΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΡΥΘΜΙΚΗΣ – ΜΠΑΛΕΤΟΥ & ΣΥΓΧΡΟΝΟΥ

Χώρος: Δημοτικό Γυμναστήριο Σπύρος Λούης (Βας. Όλγας 12)

Ώρα έναρξης: 20:00

Διδάσκουν: Ζέφη Μπαρτζώκα, Αικατερίνη Λίτσα

 

Σάββατο 22 & Κυριακή 23 Ιουνίου

ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΘΕΑΤΡIKΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

«Η Ποίηση είναι μια πόρτα ανοιχτή»

Χώρος: OTEACADEMY (Πέλικα & Σπάρτης 1)

Ώρα έναρξης: 19:30

Διδασκαλία – Σκηνοθεσία: Μάρω Παπαδοπούλου

 

Τετάρτη 26 Ιουνίου

ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΙΚΤΗΣ ΧΟΡΩΔΙΑΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΑΓ. ΦΙΛΟΘΕΗΣ

(Παραρτήματος Κέντρου Τέχνης & Πολιτισμού) «ΜΟΝΟ ΑΓΑΠΗ»

Χώρος: Θέατρο Αγ. Φιλοθέης (Πάρκο Ελευθερίας-Οδός Νεαπόλεως)

Ώρα έναρξης: 20:30

Διεύθυνση: Αιμίλιος Γιαννακόπουλος

Συμμετέχουν: Η μοντέρνα ορχήστρα και η χορωδία του Δημοτικού Ωδείου Αμαρουσίου υπό τη διεύθυνση Φωτεινής Κοσκόρου, καθώς και τα χορευτικά τμήματα της δασκάλας του Κέντρου Τέχνης & Πολιτισμού Δήμου Αμαρουσίου, Μαρίας Αλωνεύτη-Θεοδωράτου

Μετάβαση στο περιεχόμενο